Klíčiaca BIOMISKA - trojpodlažná nakličovacia miska

Klíčiaca BIOMISKA - trojpodlažná nakličovacia miska

Model:1084
Dostupnosť:Skladom
Cena: 10,99€
Množstvo:     -   Obľúbený produkt Porovnať produkt

Vypestujte si čerstvé klíčky a výhonky priamo doma v kuchyni. S klíčiacou biomiskou s tromi poschodiami to bude úplne jednoduché a efektívne.

Rastlinné klíčky a výhonky predstavujú biologicky najcennejšie potravinu plnú vitamínov, enzýmov a minerálov, ktoré potrebujeme počas celého roka. A vydržia vám naklíčené v chladničke až 14dní, môžete ich teda mať denne k dispozícii.
 

Čo nechať klíčiť

Klíčiť môžete prakticky čokoľvek - strukoviny, obilniny, olejniny, kapustovité a rôzne ďalšie plodiny. Užívať si tak môžete žeruchy, mungo fazolkových klíčkov, hrachu, šošovky, cíceru, červenej repy, horčica, reďkoviek, pšenice špaldovej a rôznych druhov obilia z vlastnej produkcie. A skúšali ste už populárne mladý jačmeň?

Misky využijete kedykoľvek - rastliny klíči vo vhodných podmienkach bez ohľadu na ročné obdobie.

Pri výbere správnych, tj. Chemicky neošetrených semienok tak docielite doma bio kvality, za ktorú by ste v obchode draho platili. Semená strukovín a obilnín kúpite bežne v obchodoch. Vyberajte podľa vzhľadu, najlepšie v bio kvalite, aby nebola semená narušená a mala zachovanú vysokú klíčivosť.
Ako to funguje

Dno misky naplňte vybranými semienkami cca z 30% plochy. Potom prepláchnite, prikryte vekom, postavte na tmavé miesto a zalievajte vodou ráno a večer. Prebytočnú vodu, ktorá už pretiekla všetkými poschodiami, pravidelne vylievajte.

Po zbere úrody poschodie misky opláchnite a môžete vsádzať znova. Ideálne je vysievať postupne, aby ste mali neustále nejaké klíčky hotové.

Rozmery:

    Priemer 20 cm
    
Výška 16 cm
    
Vyrobené zo zdravotne nezávadného acrylskla, ktoré má atest PZH 12282/93

Obsah balenia:

    3 ks klíčiace misky s priemerom 20 cm - možnosť pestovať 3 rôzne druhy kľúčika súčasne
    
1 ks horné veko
    
3 ks odpadový sifón
    
1 ks záchytná miska pre prebytočnú vodu
    
návod na použitie

 

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-           +